טלפון 04-6562041  וואטסאפ 052-2846748
הידרותרפיה במשגב
A A A

הידרותרפיה

הידרותרפיה

הידרותרפיה הינה שיטה טיפול ייחודית המשתמשת במים כאמצעי לשיקום וריפוי. מקור המילה הידרותרפיה הינו בשפה יוונית, ופירושה:

הידרו = מים, תרפיה = טיפול או ריפוי.


מטרת העל של טיפול הידרותרפיה זה לשפר את התפקוד היום יומי של המטופל.
המים ידועים בכוחם המרפא. משחר ההיסטוריה עשה האדם שימוש במים לצורך ריפוי. ישנם תיעודים על טבילה במעיינות חמים לצורך ריפוי כבר במצרים העתיקה. וכן ישנם רישומים בתרבויות שונות כגון: יוון העתיקה, רומא, שבטים אינדיאנים וכן ביהדות, אשר כולם מתארים את המים כמקום לטבילה לצורך טיהור, ניקוי וריפוי.

הידרותרפיה מודרנית

הידרותרפיה מודרנית החלה להתפתח בשנות השבעים בארצות הברית ובאירופה. בתחילה כפיזיותרפיה במים ובהמשך התפתחה למגוון שיטות טיפול הקשורות בגוף ובנפש.
הידרותרפיה מתאימה למגוון אוכלוסיה רחב. ומשתמשת בתכונות המים: חום, צמיגות, צפיפות וכוח הציפה על מנת ליצור תוכנית טיפול מותאמת עבור כל מטופל.
הידרותרפיה מתבצעת במים חמימים, לרוב בטמפרטורה של 34 מעלות, ומשתמשת בחום המים כחלק מתכונות הריפוי.


אוכלוסיות היכולות להפיק רבות מהידרותרפיה, הינן: ילדים עם קשיי התפתחות, אנשים וילדים עם מגוון בעיות אורטופדיות, היכולים להפיק תנועה וחיזוק שרירים ייחודי במים. אוכלוסיה נוספת היא אנשים הסובלים ממחלות ותסמונות של כאב: כמו פיברומיאלגיה. גם אנשים הסובלים ממחלות ראומטיות יכולים למצוא מזור במים. ישנה הידרותרפיה ייחודית למגוון בעיות נוירולוגיות. כגון: שיקום לאחר ארוע מוחי, פגיעת ראש או פרקינסון.

הידרותרפיסט

מטפל במים (הידרותרפיסט) הינו מטפל מוסמך שעבר הכשרה מיוחדת ע"י ארגון מוכר והינו מוכשר לבנות תוכנית טיפול, בעלת מטרות טיפול, ודרכי טיפול מגוונות אשר מותאמת לצרכי המטופל ולשיפור התפקוד היום יומי שלו.

 • טיפול הידרותרפיה

  בטיפול הידרותרפיה ישנה חשיבות למטפל מוסמך היודע לבנות תוכנית התערבות המשתמשת בתכונות המים, על מנת לשפר את מצבו הפיזי והנפשי של המטופל.

 • הידרותרפיה לילדים

  הידרותרפיה לילדים הינה פעילות טיפולית במים המשלבת בין צרכיו הטיפוליים של הילד לבין תכונות המים.

 • הידרותרפיה לתינוקות

  הידרותרפיה לתינוקות מיועדת לתינוקות אשר מתקשים להשיג אבני דרך התפתחותיות כגון: זחילה, עמידה, הליכה וזקוקים לזריקת עידוד בהתפתחות הסנסו-מוטורית.

 • הידרו-ג'הארה

  הטיפול מתבסס על עקרונות טיפול והפילוסופיה המקצועית של שיטת ג'הארה ומשלב טכניקות נוספות של טיפול במים.