טלפון 04-6562041  וואטסאפ 052-2846748
הידרותרפיה במשגב
A A A

מירית

מכתב סיום טיפול - ג'הארה וסרטן השד

במהלך הטיפולים עצמם הרגשתי בטחון והרגשת הגנה מלאה, יכולתי להגיע לעמקים ברגשות תוך כדי הרפיה עמוקה מצאתי את עצמי נזכרת בחוויות ילדות ואפשרתי לעצמי להתנהג כאילו הייתי שם ואסביר:

בילדותי רקדתי בלט קלסי, התנועה במהלך כמה מפגשים אפשרה לי לחזור לאותם שיעורי ריקוד (בדמיון) ולהגיע לגמישות שכמעט הייתה לי אז. או לחלופין – אבי, שנפטר לפני פחות משנה, היה דמות מיוחדת במינה ורק במהלך הטיפול במים יכולתי להעלות חוויות שעברו לעיני כאילו בסרט ואפשרתי לעצמי להיזכר באירועים שקשורים אליו.

 

ההרפיה במים מלווה בתחושת שחרור שקיימת, לדעתי, רק כאשר יש בטחון מלא במדריכה ורק כאשר היא מאפשרת לי לחוש מוגנת ושלווה, עם הבנה ורגישות, פתיחות ומודעות להכיל אותי כאדם.

לאחר הטיפולים התחלתי לבחון דברים בצורה קצת שונה – קיבלתי את הביטחון בגופי וביכולתו.

 

תוך כדי הטיפול במים הגעתי לתנועות גמישות שלא חשבתי שאוכל להגיע אליהן שוב – התחלתי להאמין שוב בגופי, לאחר כל הסבל שעברתי במהלך הטיפולים – כימותרפיה והקרנות – חזרתי לאהוב אותו ולהאמין ביכולתו – יכולתי דבר שכמובן חיזק לאין שעור את בטחוני העצמי בנקודה כה כואבת.

הרי במשך כמעט שנתיים לא הייתה לי שליטה על גופי ונאלצתי לקבל חומרים חזקים מאד מבלי שתהיה לי היכולת לשנות או להציע אפשרויות אחרות.

 

במאמר מוסגר – כל תופעת לוואי של טיפול כלשהו התנחלה אצלי והפכתי להיות מוגדרת כ"מיוחדת" אפילו ב1% שמופיע בהוראת התרופה...

 

ובחזרה לטיפולים – לאחר כל טיפול יצאתי בהרגשה טובה ומיוחדת, פשוט קרנתי מאושר, התחושה היא של שלווה, רוגע וכוחות מחודשים, כאילו שישנתי שעות רבות.

אם הייתי צריכה להגדיר במילה אחת את התחושה של החוויה שעברתי, הייתי בוחרת במילה "עוצמתית" משום שכל טיפול עבד עלי לא רק בצד הפיזי של גמישות, שחרור ותנועות, אלא גם בצד הרגשי ואפשר לי להשתחרר ממועקות שישבו לי זמן רב "על הלב" ולהקל קצת מהעומס הרגשי שבו הייתי מצויה, אינני יודעת איך זה קרה, זה פשוט קרה.

 

מצא חן בעייני ארגון מערך השיעור בכל פעם – הכל מובנה, מאורגן תוך התחשבות בהתקדמות האישית שלי. בכל תחילת שיעור הוסברו לי השלבים של השיעור וכן על מה נתמקד באותו שיעור. בטיפולים המתקדמים (שלישי והלאה) הייתה התייחסות להרגשתי במהלך הזמן שעבר ושילוב במהלך השיעור. כלומר אם סיפרתי על כתף תפוסה, הרי שהייתה התייחסות גמישה בתרגילים לכתף ולא הייתה התעלמות מבעיה זו. אלא שילוב בטיפול עצמו.

 

זכיתי גם להקשבה רבה מצד המטפלת – נטע ויכולתי לספר לה מה חשתי בסוף כל טיפול. זהו דבר חשוב מאד, לדעתי, משום שבדרך זו גם אני הצלחתי להבין חלק מהתהליך שעברתי בזמן הטיפולים וגם להביא לתודעתי את הנושאים שעלו בטיפולים שעד אז לא הרשיתי לעצמי לדבר עליהם או לחשוב/ להעלות אותם. חשתי שההקשבה הייתה כנה ואמתית, מתוך רצון לעזור ולתמוך בי ככל האפשר.

 

הייתי מאד שמחה להמשיך בטיפול הזה , שעד עתה לא ידעתי על קיומו , משום שאני רואה בו חשיבות רבה בהקלה על הסבל שעברנו כחולות סרטן ובהחזרתנו לחיים בריאים ורגילים יומיומיים תוך שמירה על כבודנו העצמי.

 

מקווה שהצלחתי להעביר את תחושתי ותודתי הרבה לטיפול זה.

 

מירית