טלפון 04-6562041  וואטסאפ 052-2846748
הידרותרפיה במשגב
A A A

חוויית הטיפול

חוויית הטיפול האישית שלי אצל נטע אהרוני - מאת טלי בר אור

הטיפול אצל נטע מתחזק את גופי ואת נפשי כבר חודשים ארוכים. הגעתי אליה עם כאבים לא מוסברים והמלצה מרופא לעשות פיזיותרפיה, והיה נראה לי שלעשות את זה במים זה יותר נכון לי. מלאת מוטיבציה ואהבה למים – התחלנו לעבוד.

 

בטיפול הראשון התוודיתי בפני נטע. סיפרתי לה שאני מרגישה ששרירי הבטן שלי מתו בעקבות הלידה הקיסרית של בני. "הם לא סתם התרככו, אלא נמוגו מן העולם ולא ישובו עוד", סיפרתי בחיוך. אסתטית זה לא כל כך הפריע לי, אבל תהיתי ביחד איתה אם יש לזה קשר לכאביי. בסוף הטיפול הזה נטע פסקה: "הרשי לי להפתיע אותך, יש לך שרירי בטן. אני מצאתי אותם". באותו טיפול ובטיפולים שאחריו, רבים מהתרגילים שעשיתי הצריכו למידה וריכוז, ולא תמיד הצלחתי לשמור על שיווי משקל. היום, אחרי חודשים של עבודה, גיליתי את אותם שרירים (ואחרים). אני מצליחה לבצע תרגילים, שקודם לכן לא היה לי את הכוח הפנימי לצלוח כראוי.

הכוח הפנימי

לא סתם בחרתי לקרוא לזה "כוח פנימי". שיטת הג'הארה, כך גיליתי, עובדת בדרך רכה והדרגתית על חיזוק השרירים העמוקים ביותר, אלה שאנחנו לא ממש מודעות לקיומן. קרקעית האגן, שמחזיקה את הגוף כולו, ורקמות החיבור בכל הגוף. לפעמים זה מרגיש כמו ריקוד, לפעמים כמו אמנות לחימה סינית, ותמיד תמיד –מרגיש טוב. כמו כוח שלא תמיד ישנו ביבשה. הדם זורם, המים נעימים, המוזיקה מרגיעה, הכאבים פוחתים, ומשהו קורה שם בפנים. מתעורר לחיים, מתעודד, מתחזק. אך יותר מכל, היום, אחרי חודשים של טיפול, אני יודעת שאחד הדברים שגורמים לזה לקרות יותר מכל הוא הנוכחות של נטע.

נטע

נטע היא מטפלת במהותה. זו מהות קיומה בעולם הזה. קשובה, עדינה, מכילה, מקבלת, מכווינה. באופטימיות ובהסתכלות יפהפייה על העולם – על הטוב והרע שבו – היא עובדת יחד אתי, ומתמודדת יחד אתי. מעניקה לי כל מה שרק יכול לסייע לי להתגבר על תסמונת מכאיבה שאובחנה אצלי במהלך הטיפול על ידי ראמוטולוג מומחה. נטע מכירה את התסמונת, מתחשבת במגבלות שהיא מטילה עליי כמטופלת, ומקדמת אותי בכל פעם עוד צעד אחד לקראת תחושת האיזון הנעימה והחוזק הגופני והפנימי שאני כה מייחלת לו. תחושות שאני שואפת ומנסה לשאת עמי גם מחוץ למים.

 

בהתמדה משותפת וסבלנית, אני מרגישה שאני צועדת לשם. זה לוקח זמן, ממש כמו שהצעידה בתוך המים איטית מהצעידה בחוץ. אבל יש לי סבלנות, ויש לי מטרה, ויש מי שמכווינה אותי אליה.

אני תינוקת

המתנה שאני זוכה לקבל בסוף כל תרגול ג'הארה עם נטע היא הרפיה במצב ציפה. נטע מציפה אותי על המים ואני רפויה. כל גופי במים החמים, לפעמים גם ראשי, ואני מרגישה כמו תינוקת ברחם מוגן. דינאמי, אך רגוע ועוטף. המחשבות נותנות פתאום מנוח, הכאבים נשכחים, הכל מתאפס. נטע, בצעדים קטנים ואיטיים, יודעת לפרק אצלי את כל המטענים שמבקשים להתפנות משם. בעיניים עצומות, אני נולדת בכל פעם מחדש. ואז פוקחת את עיניי, ושותקת. כי אין לי מילים לתאר את גודל האושר שמציף אותי באותם רגעים, ואין בי די תודות להעלות על בדל שפתיי כדי להעביר הלאה, מחוץ לפי, את משקלן האמיתי.

 

תודה נטע. את עוזרת לי להרגיש טוב יותר, ונוטעת בי תקווה.

 

 

שלך,
טלי בר אור*

 

* מאובחנת בפיברומיאלגיה, מטופלת קבועה בהידרותרפיה בשיטת ג'הארה, במרכז אנהבלה שבחיפה