טלפון 04-6562041  וואטסאפ 052-2846748
הידרותרפיה במשגב
A A A

הידרותרפיה לתינוקות

הידרותרפיה קבוצתית לתינוקות

הידרותרפיה לתינוק

למי מיועדת הפעילות?

הידרותרפיה לתינוקות מיועדת לתינוקות אשר מתקשים להשיג אבני דרך התפתחותיות כגון: זחילה, עמידה, הליכה וכו' וזקוקים לזריקת עידוד בהתפתחות הסנסו-מוטורית:

לתינוקות עם גמישות יתר במפרקים, טונוס נמוך או מוגבר, טורטיקוליס, תת פריקה של מפרק הירך או כל מקרה אחר בו התינוק והוריו זקוקים לסביבה מקדמת התפתחות.

 

יתרונות הסביבה המימית:

המים מעודדים תנועה מטבעם. מרבית התינוקות נעים במים בתנועות אינסטיקטיביות המזכירות "שחייה" ואין זה פלא: ברחם ,שחה התינוק כתשעה חודשים. כוח הכובד במים פחות מורגש, לכן ניתן לנוע ולחזק שרירים יותר בקלות ועם פחות מאמץ, תוך כדי חוויה מהנה ונעימה.

 

סביבת המים נותנת לגוף גרייה תחושתית שונה מהרגיל ומאפשרת לתינוק לנוע ולחוות את גופו בדפוסי תנועה אחרים, ללא בגדים וביתר קלילות. המים עוטפים את הגוף, מרגיעים ותורמים לתחושת הביטחון.

 

מטרות הפעילות:

1. לעודד התפתחות מוטורית אצל תינוקות
2. לפתח יזימה וחוויה תנועתית טובה ובונה אצל תינוקות
3. לתת להורים כלים לקידום התפתחות הילד במים ומחוצה להם

 

אופן הפעילות:

הידרותרפיה קבוצתית, עד 5 דיאדות של הורה-ילד. הפעילות כוללת תרגילים ומשחקים במים תואמי גיל והתפתחות ומותאמים לכל תינוק באופן אישי על פי העדפותיו וצרכיו האישיים. משך הפעילות כחצי שעה. עלות: 90 ש"ח לשיעור.

 

היכן הפעילות:

הפעילות מתקיימת בבריכה טיפולית במרכז מיה ברחוב ליאון בלום 38 בחיפה. המים חמימים במשך כל השנה, הטמפרטורה של המים 34 מעלות. ניקיון המים מוקפד ע"י מפעילת הבריכה. המתקן מותאם לתינוקות ויש במקום מיטות החתלה ולול.

 

מה להביא?

לתינוק: חיתול ים (רצוי רב פעמי בעל שתי שכבות בד), מגבת, בגדים להחלפה ומשהו לאכול לאחר הפעילות.
להורה: בגד ים, מגבת, כפכפים.

 

יתרונות הקבוצה

  • חוסך בעלויות להורה
  • התינוקות וההורים נהנים מאינטראקציה חברתית עם קבוצת השווים
  • האינטראקציה החברתית מעודדת תנועה ע"י חיקוי והשפעה הדדית

 

לחצו כאן לקבלת מידע נוסף והרשמה

 

על המדריכה:

נטע אהרוני – מרפאה בעיסוק והידרותרפיסטית מומחית בהתפתחות הילד, בעלת ניסיון רב בעבודה עם תינוקות והוריהם במים ומחוצה להם.