טלפון 04-6562041  וואטסאפ 052-2846748
הידרותרפיה במשגב
A A A

הידרותרפיה לילדים

הידרותרפיה לילדים הינה פעילות טיפולית במים המשלבת בין צרכיו הטיפוליים של הילד לבין תכונות המים. אוכלוסיית הילדים נהנית משפע של אפשרויות ופעילויות שהמים מציעים להם לצורך התפתחות, ריפוי ושיקום. הטיפול מועבר ע"י המטפל תוך כדי חוויה של הנאה, משחק ולמידה.

 

שלבי הטיפול לרוב כוללים: הסתגלות למים, הכנה לשחייה, שחייה טיפולית (במידת הצורך), צלילה ושפע של פעילויות המותאמות לכל ילד על פי צרכיו האישיים.


הידרותרפיה לילדים

למי מיועד הטיפול?

הידרותרפיה לילדים פונה לאוכלוסיה רחבה מאד של ילדים. הידרותרפיה לילדים מתאימה מגיל ינקות (החל משלושה חודשים) ועד גיל 15.

 

אוכלוסיות מרכזיות שיכולות להרוויח מהטיפול במים:

 

  • ינקות – תינוקות עם טורטיקוליס, תינוקות עם צרכים מיוחדים, איחור התפתחותי על רקע פגות, תינוקות הזקוקים לשיקום אורטופדי.
  • פעוטות- פעוטות עם טונוס שרירים גבוה או נמוך, חגורת כתפיים חלשה, איחור מוטורי, איחור התפתחותי כללי, פעוטות עם PDD.
  • ילדים – ילדים שזקוקים לחיזוק גופני וביטחון בתנועה, חיזוק חגורת כתפיים, ילדים עם קשיי קשב וריכוז, ילדים עם בעיות ויסות, ילדים עם קשיים בכתיבה, איחור התפתחותי, PDD, שיקום אורטופדי.

 

באופן כללי, לילדים שטופלו בגיל צעיר בריפוי בעיסוק וכיום מיצו את הטיפול, המים מאפשרים המשך תמיכה וטיפול באמצעות הנאה ופעילות נורמטיבית בבריכת השחייה.

אודות טיפולי הידרותרפיה


הידרותרפיה לילדים בבריכה

משך הטיפול של הידרותרפיה לילדים הינו 30 דקות. הטיפול מועבר ע"י נטע אהרוני - הידרותרפיסטית, מרפאה בעיסוק מומחית לילדים ומטפלת ג'הארה בכירה. על מנת שהטיפול יהיה משמעותי חשובה מאד מעורבותם של ההורים בטיפול. כמו כן, במקרה הצורך אנו יוצרים קשר עם גורמים חינוכיים וטיפוליים נוספים המטפלים בילד, על מנת ליצור מערך טיפולי מתואם וממוקד.

 

"מתוך היכרותי המעמיקה עם ילדים על כל הרצף ההתפתחותי, מגילאי ינקות ועד נערות בתחום של ריפוי בעיסוק, אני מביאה למים טיפול ייחודי המשלב כלים מריפוי בעיסוק, הידרותרפיה וג'הארה. בטיפול אני שמה דגש רב על חוויה חיובית של הילד, העצמתו ופיתוח ביטחונו העצמי מעבר לכל מטרה טיפולית אחרת."